Projekt Příběhy naši sousedů
My žáci 9. B Kateřina Štěrbová, Ondřej Jerguš a Erik Šeps jsme se pod vedením paní učitelky Řehákové zúčastnili projektu Příběhy našich sousedů, který organizuje Paměť národa. Nejprve jsme si vybrali pamětnici, se kterou jsme později nahráli rozhovor. Poté jsme k rozhovoru museli vymyslet průvodní slovo. Když jsme měli hotovo, navštívili jsme Český rozhlas v Hradci Králové, kde nám pan Peterka sestříhal rozhlasovou reportáž. Ukázal nám také, jak to v rozhlase chodí a kdo co má za úkol. Naším posledním úkolem byla závěrečná prezentace ve Společenském domě v Chrudimi, které se zúčastnily i ostatní školy z oblasti Chrudimska a Pardubicka, které se do projektu zapojily.
Kateřina Štěrbová


