Vítáme Vás na internetových stránkách ZŠ Opatovice nad Labem, okres Pardubice

Naše škola

Naše škola leží mezi dvěma velkými městy. Jsme pro děti z naší obce i pro děti z okolí možností prožít svá školní léta v prostředí, kde se všichni známe a máme k sobě úctu.
„Vše ve prospěch dítěte.“                             Mgr. Hynek Kalhous

Vážení rodiče a žáci,
sběrová soutěž bude pokračovat příští středu 6. října. Balíky s nasbíraným papírem můžete přivést na provozní dvůr školy v ranních hodinách do 9:00.

Vážení rodiče, připomínáme, že výdej obědů do jídlonosičů pro nemocné žáky je možný pouze v termínu od 11:15 do 11:30. Nemocné děti mají nárok na oběd pouze první den nemoci!

Ředitelské volno 25. – 26. října
Vážení rodiče, v posledním říjnovém týdnu před podzimními prázdninami bude ve dnech 25. a 26. října (pondělí a úterý) vyhlášeno ředitelské volno. Výuka bude standardně pokračovat od pondělí 1. listopadu.

Sběr papíru
Vážení rodiče a žáci, ve středu 15. 9. začínáme nový ročník sběrové soutěže. Starý papír můžete přivést jako již tradičně v ranních hodinách do 9:00 do provozního dvora školy.

Třídní schůzky září 2021
Vážení rodiče, třídní schůzky proběhnou v týdnu od 20. do 24. září 2021.

Pro 6. – 9. ročníky proběhnou třídní schůzky v úterý 21. září od 17:00. Hlavním tématem budou informace k používání elektronického systému Bakaláři. Rádi bychom vás požádali o co největší účast.

Termín třídních schůzek pro 1. – 5. třídy bude řešen individuálně a rodiče budou o termínu informováni ze strany třídních učitelů, a to na kontaktní e-mailové adresy.

Zároveň začínáme od pondělí 13. září vybírat tradiční příspěvky na SRPŠ na školní rok 2021/22. Jako již tradičně se jedná o částku 200 Kč/rok a platí se vždy pouze za jednoho žáka v rámci rodiny.

Vážení rodiče a milí žáci,
prázdniny byly krátké a uběhly příliš rychle, jak to ostatně bývá pokaždé a za pár dní nám začíná nový školní rok 2021/22. Rádi bychom vás proto seznámili se základními organizačními informacemi a pokyny k začátku školního roku ZDE.

Zápis do 1. ročníku – rozhodnutí o přijetí ZDE