Zdravohrátky

Žáci naší školy, Eliška Hrubešová, Anna Marie Žabková, Sofie Nelly Špačková, Štěpánka Bittnerová a Matyáš Novák, se zúčastnili akce ZDRAVOhrátky ve Střední zdravotnické škole v Pardubicích, kde se ve středu 6. prosince setkali spolu s 82 zájemci z dalších škol, dosud nejvíce v šestileté historii projektu. Čekala je zde poučná i zábavná soutěžní exkurze, během níž postupně nahlédli nejen do základů oboru praktická sestra, ale také zdravotnického lycea a ošetřovatele/ky, které tato škola vyučuje jako jediná v Pardubickém kraji.
Hlavním cílem akce bylo, aby děti získaly maximum informací o oborech, škole a přesvědčily se při konkrétních aktivitách, zda je pro ně zdravotnický či ošetřovatelský obor vhodný.
Pro účastníky akce připravili organizátoři šest speciálních stanovišť, která jim všestranně představila zdravotnickou i ošetřovatelskou profesi. Vše o zubech a ústní hygieně se dozvěděli na pracovišti Péče o zdravý úsměv, Život s HIV/AIDS je seznámil s úskalími této smrtelné nemoci i účinnou prevencí a v rámci První pomoci si vyzkoušeli intenzivní resuscitaci či funkci externího defibrilátoru. Stanoviště Human body se zaměřilo na poznávání a pojmenování lidských orgánů výhradně v angličtině, Vidím, že nevidím, odhalilo poruchy zraku a Nástrahy stáří demonstrovalo všechny průvodní znaky, s nimiž se musejí vyrovnávat senioři.
Po sečtení všech soutěžních disciplín nakonec první místo získali žáci naší školy, kteří byli spojeni ve skupince spolu se žáky ZŠ Sezemice a Rybitví.
Všem zúčastněným žákům moc gratulujeme.